0
Laika ziņas
Pie mums šodien:
0° C
Facebook
Seko mums Facebook

Aizvadīta 10. Usmas regate Bukdangās.

11.06.2019

 

 

Dižburātājiem, burātājiem un cerībām

Lai izcīnītu vietu uz USMAS šāgada regates pjedestāla, vajadzēja iekrāt pieredzi vismaz divās olimpiskajās spēlēs vai arī būt no Cesvaines/Madonas. Absolūti ātrākā un gudrākā mainīgajos un brāzmainajos dienvidu, dienvidrietumu un rietumu vējos bija Sidnejas un Atēnu spēļu olimpiete Vita Matīse, kura uzvarēja divos braucienos, četros finišēja otrā, reizi – trešā. Ilona Grīnberga, kura kā Ilona Dzelme Latviju pārstāvēja Barselonas un Atlantas spēlēs, uzvarot priekšpēdējā braucienā, radīja sev labas izredzes uz sudraba pozīciju, kuras, finišējot pirmais pēdējā braucienā, viņai atņēma cesvainietis/madonietis ar pasaules un Eiropas čempionātu pieredzi Aldis Šuriņš.

Pirmās dienas rāmākajos vējos trīs uzvaras pēc kārtas guva Atklātās klases burātājs Mārtiņš Grobiņš ar Lechner vējdēli, bet regates turpinājums, kas risinājās dramatiskākos laikapstākļos, viņam lika samierināties ar piekto vietu. Absolūti vērtējot, dominēja Raceboard I divīzija un labāko desmitniekā iekļuva tikai trīs Atklātās klases pārstāvji.

Bet interesanti bija ne tikai dižburātājiem vien. Uzvarētāji tika noteikti septiņās vecuma grupās. Sevišķs sveiciens Jurim Mikitānam, kas savos 80,5 gados finišēja trīsdesmitais, un Īsto Vīru konkurencē (vecāki par 65 gadiem) nebūt nepalika pēdējais!

Kopumā šī bija 27. USMAS regate, kura desmito reizi risinājās viesmīlīgajās un sērfotājiem kā radītajās Bukdangās. Pirmo reizi tajā Latvijas kausa izcīņas ietvaros piedalījās arī jaunieši Techno 293 klasē. 3,5 klasē sīvā cīņā ar Viljamu Preisu uzvarēja Ernests Jēkabsons (kādi pazīstami uzvārdi!). U-13 – Līva Škutāne un Martins Simsons, U-15 piecas uzvaras guva Dāvis Mazais, divas – Miks Bušmanis, meitenēm prasmīgākā bija Monta Zvaune. U-17 tikai ar viena punkta pārsvaru Jēkabs Čeže apsteidza Ediju Bušmani.

Gaidam vēl kuplākā skaitā 28. regati Usmā!

Dainis Caune

Foto: Anda Cipare

Techno_15_17.Rezultāti

Techno 3.5 Rezultāti

RB Rezultāti