0
Laika ziņas
Pie mums šodien:
0° C
Facebook
Seko mums Facebook

Usmas regate Bukdangās 18. un 19. jūnijā

14.03.2011

Šogad nu jau 19. Usmas regate Bukdangās notiks 18. un 19. jūnijā ar devīzi “Sērfings ir mūžīgs!”.

 Sīkāk par Usmas regati lasiet tālāk Daiņa Caunes materiālā, taču mēs noteikti gribam piekodināt, ka Bukdangu atpūtas komplekss ir labākā vieta, kur atpūsties pēc dalības reagtē vai no kurienes vērot sacensību norisi!
Usmas II laikmets

“Ezers bija pilns ar burām kā zupa ar makaroniem…” Tā par 1988. gada Usmas vindsērfinga regati rakstīja prese. Toreiz tika sasniegts absolūtais rekords – 284 sērfotāji! Vairāk burātāju vienā klasē Latvijā nav startējis ne pirms, ne pēc tam.

Usmas vējos rūdījušies gan nākamie mūsu olimpieši Ilona Dzelme, Vita Matīse un Ansis Dāle, kurš pēc 2. Pasaules kara kļuva par pirmo pasaules čempionu, startējot ar Latvijas krāsām (1990. gadā Mistral klasē), gan patreizējais Latvijas Formula Windsurfing līderis Jānis Preiss un Latvijas Raceboard čempions Rihards Akmentiņš.

Usmas regates vēsture dalāma divos posmos. No 1982. līdz 1991. gadam notika desmit regates, kuru rīkošanu pārtrauca pārmaiņu laika ekonomiskās grūtības. Divpadsmit vasaras vēlāk – 2003. gada augustā regate tika atjaunota un atkal sasniedza neatkarīgās Latvijas laiku dalībnieku rekordskaitu – 65 burātāji. Pēc tradīcijas nākamajā regatē tiek rezervēta speciālbalva dalībniekam, kurš izcīnīs 66. vietu. Pagaidām tā palikusi nepasniegta.

2010. gadā Usmas regate pārcēlās ne tikai no tradicionālā augusta uz jūniju, bet arī no ezera ziemeļu daļas uz dienvidu pusi, iegūstot sērfošanai ļoti piemērotu un ērtu mājvietu Bukdangās. Debija jaunā akvatorijā, kas dāvāja ļoti spēcīgu vēju, ieguva ekselentu piesitienu.

Pirmo reizi Usmas regate bija ne tikai starptautiska, bet pat starpkontinentāla! Pirms pasaules čempionāta Raceboard klasē, kas nākamajā nedēļā sākās Liepājā, Usmas vējos iesildīties iegriezās gan Āzijas līderis, japānis Sugiura Kazumasa, gan Eiropas čempions, slovāks Patriks Pollaks, gan vairāki čehu sērfotāji.

Par pirmo Usmas regates uzvarētāju Bukdangās kļuva Patriks Pollaks, kurš pēc nedēļas izcīnīja pasaules čempionāta sudraba medaļu. No latviešiem labākais bija Rihards Akmentiņš, kurš, iegūstot otro vietu, aiz sevis atstāja Japānas čempionu Kazumasu un visus pārējos 36 sērfotājus.

Šogad 19. Usmas regate Bukdangās risināsies 18. un 19. jūnijā. Tās devīze – Sērfings ir mūžīgs! – apliecina, ka tajā būs ko darīt gan čempioniem, gan jebkura vecuma iesācējiem.