Bukdangas logo_white_mo

Kempinga tuvumā atrodas vairāki interesanti vēsturiskie un dabas apskates objekti.

Usmas ezers
Pēc platības piektais lielākais, pēc ūdens tilpuma – otrs lielākais ezers Latvijā ar 7 salām. Viskūžu sala ir lielākā Latvijā, bet Moricsala ir pirmais dabas rezervāts Latvijā. Ar Moricsalu saistās arī interesanti vēstures fakti – uz tās 1727. gadā slēpies rakstnieces Žoržas Sandas vecvectēvs, Kurzemes hercogistes troņa pretendents Sakšu Morics, tādēļ arī sala nosaukta par Moricsalu. http://www.usmasezers.lv
Ūdru kalna skatu tornis (~2km)
Skatu torni LVM atklāja 2007. gadā Ķīķerkalnā. No skatu torņa var pārskatīt Usmas ezeru, saskatīt Stendi, Mundigciemu, skaidra laikā arī Talsus.
Usmas koka baznīca (~6km) – N 57° 9′ 23″ E 22° 12′ 15″
Izcils 18.gs. Kurzemes novada celtniecības un mākslas piemineklis. Usmas baznīcas griestu gleznojumi ir vieni no nedaudzajiem, kas saglabājušies no kādreiz tik bagātās un dekoratīvās baznīcu glezniecības Kurzemē. 1935.g. baznīca pārvesta un uzstādīta Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja teritorijā, taču vietējie iedzīvotāju baznīcu uzcēluši vēlreiz.
Īvandes ūdenskritums
Usmas koka baznīca (~12km)
Spāres evaņģēliski luteriskā baznīca
Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Spāres baznīca ir garena astoņstūru mūra celtne bez torņa. Sākotnēji bijusi veidota kā šķērsbaznīca ar galveno ieeju un altāri pie garenās sienas. Būvētāji plāna risinājumā lauza gadsimtu tradīcijas. Baznīca lepojas ar Alfrēda Mertena būvēto koka kanceli un altāri (1992, 1993), rekonstruēto (1993) stikla lustru un baznīcas zvanu, kas nostiprināts vienā no vārtu zvanu torņiem.
Elku liepa – N 57°12’23,7″ E 22°09’05,8″
Atrašanās vieta: Ventspils rajons, Usmas pagasts, 35 m A no Usmas muižas (tagad – skola). apkārtmērs: 4,20 m augstums: 24,0 m vainaga projekcija: 250 m² zaru garums: līdz 15,7 m
Aļļu dižpriede – lielākā priede Latvijā
Apkārtmērs: 4,33 m, augstums: 24 m